Trochę wspomnień

Odkąd zamieszkaliśmy we własnym domu zawsze były w nim zwierzęta, najpierw psy: Kendo i Dino. Z czasem naturalnie zaczęły je zastępować koty. Pierwsza była czarno biała Stefa - przygarnięta z pobliskiego lasu, znalazła u nas dom  przez długie lata. Kolejny kot także wyszedł z zarośli jako mały kotek a wyrósł na dumnego kocura o imieniu Rudy, niepodzielnie panujący na swoim terenie. Ciężko nam był gdy odszedł przed kilku laty. Pustkę po jego stracie wypełnił Filemon - pierwszy Brytyjczyk - to on rozpalił w nas zamiłowanie do tej pięknej rasy.  Po pewnym czasie dołączyła do nas Vega – która była pierwszą kotką hodowlaną. Tak właśnie rozpoczęła się nasza przygoda z kotami w roli głównej.


Początek hodowli

Mówią, że „z kotami jest jak z piwem przy grillu… na jednym się zazwyczaj nie kończy” tak było w naszym przypadku - jeden Kot Brytyjski to za mało, do Vegi  dołączyła Fabien - piękna szylkretka o ogromnych  zniewalających oczach.  Z czasem zawitała w naszym domu urocza kotka Lady, zwana przez nas Dusią oraz Maya i piękna koteczka Twilight, która przez swoje sukcesy na wystawach pokazała nam, w którym kierunku prowadzić pracę hodowlaną. Męskie towarzystwo zapewnili im początkowo Nicodemus a potem potężny Umbro. Jako kocur reproduktor został z nami synek Twilight - Olaf z którym wiążemy duże nadzieje wystawowe. Koty obecnie znajdujące się w naszej hodowli można zobaczyć w zakładce Nasze koty.


 

Nazwa hodowli Od Lenki*Pl wzięła się od naszej córki Leny, która wzrastała wśród kotów i od najmłodszych lat się zawsze się nimi opiekowała. Dziś jest odpowiedzialna za nadawanie im imion i przygotowanie kociąt do zabaw wśród dzieci.


Dlaczego Brytyjczyki?

Ponieważ jest to naturalna rasa, która rozwijała się bez ingerencji człowieka, Jest to typ kota o bardzo łagodnym charakterze i przyjaznym usposobieniu. Koty te szybko uczą się domowych zasad, a swoją urodą potrafią podbić serce każdego domownika. Kto raz w życiu spojrzał w oczy  Brytyjczyka wie o co chodzi - to magia tej rasy. Brytyjczyki krótkowłose nie są rasą wymagającą szczególnych zabiegów i ponadprzeciętnej pielęgnacji. Nie absorbują też wiele czasu w naszym dzisiejszym zabieganym świecie.

Priorytety hodowli

W naszej Hodowli  koncentrujemy się na uzyskaniu kotów o odpowiednich cechach charakteru i pięknych cechach fizycznych, które będą wspaniałymi towarzyszami życia dla nowych właścicieli.

Najważniejsza jest jednak przyszłość kociaków, które przyszły na świat w naszej hodowli, chcemy aby znalazły kochające i pełne ciepła domy. Ogromne znaczenie ma dla nas zadowolenie nowych właścicieli, pragniemy, aby nasze koty stały się członkami ich rodzin, którzy fascynować będą wspaniałym wyglądem i przyjaznym charakterem.

Osoby, którym towarzyszą w życiu nasze kociaki, często utrzymują z nami stały kontakt. Dają nam tym samym możliwość śledzenia ich dalszego rozwoju w swoich domach, miło jest widzieć jakie piękne okazy wyrosły z naszych maluszków. Na fotografii obok słodka Ivi,  która nowy dom znalazła w "rodzinnych stronach" gdzie sięgają jej korzenie  - w Wielkiej Brytanii.

Wkładamy wiele serca i czasu aby wychować nasze kociaki jak najlepiej. Współpracujemy z innymi hodowcami wymieniając się doświadczeniami, aby z naszego domu wyszły zdrowe, dorodne koty najlepiej przygotowane do dorosłego życia.

Wszystkie nasze „futerka” są pod regularną opieką weterynaryjną, co gwarantuje ich doskonałą kondycję. Młode kocięta przed przekazaniem do nowych domów, są zachipowane, zaszczepione i odrobaczone, a także kastrowane jeśli nie są kotami hodowlanymi.

Naszymi kotami opiekuje się zespół Lekarzy z przychodni weterynaryjnej Labek z Ostrowa Wielkopolskiego, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i gotowość do działania o każdej porze i w każdej sytuacji.